خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی

کاهش هزینه های راه اندازی دفتر کار با خرید مبلمان اداری مناسب

یقینا اولین نیاز اصلی برای راه اندازی یک کسب و کار بعد از اجاره یا خرید دفتر کار, تجهیز آن با مبلمان اداری  (Office furniture)می باشد . خرید مبلمان اداری  می تواند یک پیشنهاد هزینه زا باشد.اگر شما در شروع راه اندازی کسب و کار خود هستید خرید مبلمان اداری می تواند یک چالش برای بودجه راه اندازی شما باشد. کنترل هزینه های تامین مبلمان اداری،فقط در بررسی نیاز واقعی خلاصه می شود.این مقاله تلاش دارد تا کمکی باشد برای کنترل هزینه های اضافی شما در خرید مبلمان اداری در شروع یک کسب وکار.بررسی هریک از زمینه های زیر به شما کمک خواهد کرد که چگونه تصمیم بگیرید.

 

1-خرید مبلمان اداری ، اساسی ترین نیاز میز اداری:

اصلی ترین مبلمان اداری که شما به آن نیاز خواهید داشت یک میز و یک صندلی است. این حداقل امکاناتی است که شما باید در اختیار کارمند خود قراردهید تا بتواند به وظایف خود بپردازد.

یک میز استاندارد کارمندی می تواند همچنین با یک کامپیوتر تکمیل شود. ولی اگر شما از نوع خاصی از کامپیوتر یا مانیتور استفاده می کنید یقینا به میز خاص تری هم نیاز خواهید داشت.

 خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی

حتما بخوانید:استاندارد مبلمان اداری و ویژگیهای میز وصندلی اداری استاندارد

امروزه انواع مختلف میزهای اداری در دسترس هستند و این می تواند کار انتخاب میز را کمی مشکل کند شما می توانید این کار را با تصمیم گیری در مورد اینکه دفترتان چه سبکی (مدرن،سنتی،کلاسیک و ...) خواهد داشت آسانتر کنید. همچنین شما می توانید با توجه به حجم کار و نوع کاری که کارمند انجام می دهد میز کارمندی را با فایل-کشو های اضافه-جای کیس و .... همراه نمائید. میزهای کار گروهی نمونه هایی از استفاده بهینه از فضا و نظم دادن به محیط کار می باشند .اینگونه  میزهای اداری علاوه بر اینکه فضای کمتری اشغال می کنند ارتباط موثرتری نیز بین اعضای گروه برقرار می کنند.

 

 

 

2-خرید مبلمان اداری ، تهیه صندلی

در نهایت یک صندلی اداری برای هر فرد برای نشستن در پشت میز کار نیاز است.صندلی می تواند از حدود قیمتی 150 هزار تومان تا 750 هزار تومان قیمت داشته باشد. قیمت یک صندلی تابعی از 2 عامل می باشد،

  1. یک –فلز کار شده (اسکلت ) در صندلی،
  2. دو-چرم یا پارچه استفاده شده در صندلی.

البته هزینه های بیشتر بدلیل استفاده از مکانیزم های خاص در صندلی های اداری می باشد.مکانیزم هائی نظیر تنظیم ارتفاع-تنظیم پشتی صندلی ،پشتی کمر و پشتی گردن،ارگونومیک بودن یک صندلی و داشتن علامت استاندارد نیز یکی از عوامل مهم در انتخاب صندلی است که یقینا هزینه آن را بالاتر خواهد برد.

  3-خرید مبلمان اداری،  بررسی فضای مشترک کاری:

بخاطر داشته باشید شاید نیاز به یک میز و صندلی برای هر کارمند غیر قابل انکار باشد ولی یقینا استفاده از یک کتابخانه یا فایلینگ مشترک می تواند در کاهش هزینه های تجهیز دفتر شما را کمک کند.

 4-خرید مبلمان اداری ، پارتیشن اداری:

اگر فضای کاری شما کوچک است و با چیدمانهای متفاوت نیز نمی توانید به اندازه پرسنل خود میز در دفترتان قراردهید .نیاز به تقسیم محیط کار خود با پارتیشنهای اداری دارید . 

این پارتیشنها کمک می کنند تا شما بتوانید بدون صرف هزینه های خیلی گزاف محیط کار را تقسیم بندی نموده و واحدهای تخصصی را از یکدیگر جدا نمایید . همچنین شما می توانید از دیواره های پارتیشن بعنوان نما استفاده کرده و زیبایی محیط کارتان را بیشتر کنید . اگر نیاز به کتابخانه برای نگهداری فایلهای خود دارید می توانید از پارتیشنهای اداری که در دیواره آنها کمد کار شده است استفاده نمایید و هزینه خرید فایل و کمد را صرفه جویی نمایید.

 خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی

5.خرید مبلمان اداری ، خرید گران یا ارزان:

بیاد داشته باشید که بعضی وقتها خرید به معنای هزینه کردن نیست بلکه بعضا سرمایه گذاری نیز می باشد.

مراقب باشید بدلیل صرفه جوئی زیاد در هزینه های راه اندازی دفتر خود از صندلی های غیر استاندارد و نامرغوب استفاده نکنید یقینا این گونه صندلی ها علاوه بر اینکه بعد از مدتی جسم کارکنان شما را مورد آسیب دیدگی قرار خواهند داد و همچنین روان و آرامش آنها را نیز تحت تاثیر خواهد داد و بر راندمان کاری آنان تاثیر گذار خواهد بود.

 خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی

چگونه اولین دفترکار استارتاپ خود را با مبلمان اداری مناسب طراحی کنید:

درمورد برپایی یک دفترکار ،جایی که شما بطور مرتب بیش از ۸۰ ساعت از هفته خود را در آنجا میگذرانید، این کاملاً مهم است که دقایقی برای فکر کردن به چگونگی طراحی فضای اطراف خود بگذرانید.

توجه: این مقاله برای این نیست که مغرورانه استارتاپ ها را در مقابل دفاتر پرهزینه تحقیر کند. شما میتوانید بروید یک مشاور استخدام کنید و اتاق کنفرانس را به شکل خانه های چوبی یا کافه تریا را به شکل سفینه فضایی بسازید. 

 ما این مقاله را به این دلیل نوشتیم که استارت آپ ها بیاموزند که به افزایش بهره وری و شادی در دفترکارشان، با قرار دادن یکسری میزها و مبلمان اداری و چیزهای کوچک از هزاران چیزی که ممکن است، توجه کنند.

بنابراین ما این مقاله را به دو بخش: دسته های پرهزینه برای برپایی یک دفترکار و توصیه هایی برای جاهایی که به صرفه تر است که پول کمتری خرج کنید تقسیم میکنیم.

بیشتر بخوانید :در موقع خرید مبلمان اداری چه چیزهایی را تست کنید 

دیوارها و سقف های دفترکار:

در حالیکه ممکن است اینها اولین چیزهایی که به آن فکر میکنید نباشد، دیوارها و سقف ها یک محیط را تعریف میکنند و میتوانند تاثیر عظیمی بر نحوه کارکرد شما داشته باشند. به عنوان مثال نشان داده شده است که، سقف بلند می تواند بر توانایی حل مساله تاثیر بگذارد؛ با سقف های بلندتر خلاقیت افزایش پیدا میکند. در حالی که سقف کوتاه قدرت تمرکز را بیشتر میکند.رنگ دیوارها و طراحی های روی آن بطور چشمگیری میتواند بر حالت فرد اثر بگذارد و نسبت به هر رنگ واکنش جداگانه ای نشان میدهد. در همین راستا ثابت شده است که تماشای طبیعت استرس را کاهش میدهد.

اگر شما به اندازه کافی خوش شانس نیستید که یک پنجره واقعی برای تماشای طبیعت داشته باشید، کاغذهای دیواری و پوسترها میتوانند چنین کاری را انجام دهند.همچنین گیاهان آپارتمانی منابع بسیار خوبی هستند و بطور چشمگیری میتوانند بر کیفیت هوای دفترکار شما اثر بگذارند.دیوارها شاید ساده ترین رسانه برای نشان دادن فرهنگ و هویت شرکت شما می باشند. ما کار دفترکارمان را با پوشاندن دیوارهای آن، با تخته وایت بردهای دست ساز ارزان قیمت شروع کردیم؛ زیرا همکاری تیمی یک بخش عمده از هویت ماست. بالای وایت بردها تعدادی از جملاتی که دوست داشتیم را پرینت گرفتیم و نصب کردیم؛ و روی یکی از تخته ها لوگوی شرکتهای رقیب را چسباندیم تا یادمان بیاورد که نسبت به کار حریص باشیم.

طراحی استارتاپ:

روی دیوارها و سقف ها پولتان را صرفه جویی کنید و خلاقیت را جایگزین کنید تا یک دفترکار جالب و مفید بسازید.

آشپزخانه:

نگهداری تیم کاری با تغذیه مناسب و کافئین دار باید از اولویتهای هر مدیری باشد. به جای اینکه پولهایتان را هدر دهید و به فروشگاهها بروید یا پیتزا سفارش دهید، دفترتان را به ابزارهایی مجهز کنید که ساخته شده اند تا از کارکنان شما مراقبت کنند. این کار بسیار ارزانتر از تهیه غذا از بیرون است و کمک میکند تا در دفتر کار حسی شبیه به خانه ایجاد کند.با یک آشپزخانه کوچک و مجهز در دفترکار، در حالیکه کارکنان خود را شاد و سالم نگه میدارید، پول را جمع کنید و آن را در درازمدت پس انداز کنید.

خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی

مبلمان اداری:

مبلمان اداری بخصوص میزهای اداری، شاید بحث برانگیزترین گزینه در برپایی یک دفترکار باشند.با وجود اینکه شرایط ارگونومی و خطرات بد نشستن قابل توجه و نگرانی هستند، اما حقیقتاً توجیح اقتصادی برای هزینه کردن هزاران دلار برای خرید یک میز استاندارد سخت است. خوشبختانه تعدادی راهنمای آنلاین هم وجود دارد که چگونه یک میز ارزان از شرکت «آدینا» تهیه کنیم و بدون پرداخت هزینه حمل و نصب خودمان آن را سرهم کنیم.

توجه داشته باشید زمان انتخاب یک میز علاوه بر قیمت فعلی به شاخص هایی مثل قابلیت ارتقاء در آینده، کیفیت و ماندگاری و سرعت تحویل در زمان خرید توجه کنید، چرا که در دراز مدت همه اینها باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود. میزهای مناسب یک استارتاپ میبایست همه این خصوصیات را داشته باشند و فراموش نکنید که میزها به قدر کافی برای قرار گرفتن کامپیوتر و کیبورد بزرگ باشند، اینگونه به مچ دست فشار وارد نمیشود.

گذشته از موارد استثناء، تهیه مبلمان اداری جایی است که شما به خوبی میتوانید برای پس انداز کردن پول در آن تلاش کنید. یادتان باشد اگر میزکارتان کامپیوتر شما یا شاید چند کاغذ را روی خود نگه می دارد، صندلی شما از منابع بسیار با ارزش تری ( یعنی خود شما) پشتیبانی میکند؛ پس پولتان را برای خرید صندلی اداری راحت و طبق اصول ارگونومی هزینه کنید.

 فناوری در دفترکار:

فناوری وسیله کسب و کار و سزاوار توجه و پول ماست. ثانیه هایی که صرف صبر کردن برای کامپیوترهای کند میشود، به ساعاتی که تیم کاری شما بهره وری ندارند اضافه میشود. اگر ممکن است برای کارهای تیمی لپ تاپ ها را انتخاب کنید، به این شکل تیم شما از هر جایی میتواند کار کند. قیمت مانیتورهای بزرگ با وضوح تصویر بالا بطور چشمگیری در چندسال اخیر کاهش یافته است. حداقل دو عدد از این مانیتورها را تهیه کنید؛ زیرا هر کسی در تیم شما (هر چند در موقعیت غیر تخصصی باشد) میتواند به اندازه دیدن یک منظره طبیعی از این صفحه نمایش ها لذت ببرد.

خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا  با شماره 44620086در تماس باشید .

منبع :خرید مبلمان اداری مناسب، کاهش هزینه های راه اندازی دفتر با خرید لوازم اداری عالی|مبلمان اداری آدینا

23 آذر 1399

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...