خرید مبلمان اداری ، و رعایت 6 نکته ضروری قبل از خرید ملزومات اداری

خرید مبلمان اداری ، و رعایت 6 نکته ضروری قبل از خرید ملزومات اداری

توصیه های برای خرید مبلمان اداری  

 

امروزه با زیاد شدن عرصه رقابت در بین تولید کنندگان مبلمان اداری (Office furniture) و ارائه نمونه کارهای  اداری نظیر انواع میزهای مدیریتی ,میزهای کارشناسی, میزهای کارگروهی وانواع صندلی اداری در کاتالوگهای آنها این مزیت خاص برای مشتریان بوجود آمده است که می توانند محصولات دلخواه خود را از میان طیف وسیعی از محصولات انتخاب کنند ولی متاسفانه در برخی موارد نیزاین تنوع بیش ازحد در محصولات اداری  نوعی سردرگمی نیز برای مشتریان پدید آورده است .در این مقاله سعی شده است تا مطالبی که یک مشتری قبل از انتخاب محصولات اداری باید در نظر بگیرد ارائه گردد . در ادامه با آدینا همراه باشید.

 1-هماهنگی محصول جدید در کنار محصولات موجود :

معمولا مشتریانی که می خواهند میزاداری  , پارتیشن اداری  و یا صندلی اداری  و مبل و نیم ست اداری سفارش دهند کسانی هستند که دفتر کار و همچنین پرسنل مشغول بکار دارند و یقینا در فضای موجود آنها انواع میزهای مدیریتی , میز کنفرانس , کتابخانه اداری وپارتیشن اداری موجود می باشد . اگر مشتری فقط کاتالوگ محصولات را ببیند ممکن است جذب فضا سازی کاتالوگ شود ولی واقعیت اینست که فضای واقعی مشتری از لحاظ رنگ و طرح یقینا با فضای ایجاد شده در کاتالوگ تفاوت دارد . بنابراین حتما از رنگهاو طرحهای  نزدیک به محصولات فعلی خود استفاده نمایید . بعضی از شرکتهای مبلمان اداری در این زمینه حرفه ای عمل می کنند یعنی قبل از اینکه محصولی را به شما بفروشند از محیط شما بازدید بعمل آورده و علاوه بر اندازه گیری محیط کار شما طرحهایی با 3Dmaxارائه می دهند تا مشتری براحتی قدرت انتخاب داشته باشد .

اگر شما جزو آندسته از مشتریانی باشید که تازه در مرحله شروع راه اندازی کسب و کارتان هستید فقط لازم است با پیدا کردن یک شرکت مناسب فروشنده مبلمان اداری که خدمات اندازه گیری و طراحی را نیز ارائه میدهد کار را شروع کنید.

خرید مبلمان اداری-مبلمان اداری آدینا

2-تناسب محصول جدید با پست سازمانی افراد :

همانطور که می دانید افراد در سازمانها در رده های سازمانی متفاوت هستند و بخاطر آن جایگاه  سازمانی دارای مزیتها و امتیازات خاص می باشند .یکی از این امتیازات فضای در اختیار این افراد است .بعنوان مثال معمولا کنار اتاق مدیر عامل یک اتاق کنفرانس می باشد .حتما باید ابعاد میز کنفرانس و چند نفره بودن آن با تعداد حداکثر  افرادی که در جلسه شرکت خواهند داشت برابر باشد . همچنین در سازمانهایی که جلسات بسیار طولانی بوده و ترکیبی از پیمانکار –مشاور و کارفرما در جلسات حضور دارند باید صندلی های کنفرانس از نوع خوب و راحت آن انتخاب شود تا مشکل خستگی و عصبی برای شرکت کنندگان در جلسه پیش نیاید .

همچنین برای سایر مدیران ارشد که معمولا با پرسنل خود جلسه کاری خواهند داشت لازمست که از میزهای کنفرانس 4الی 8نفره متصل به میز مدیریت استفاده کرد.

معمولا در لابیها و پشت اتاق مدیران ارشد سازمان باید یک نیم ست و جلو مبلی تعبیه شود تا افرادیکه پشت در اتاق آنها منتظر می باشند در فضای زیبا و راحت منتظرباشند .

خرید مبلمان اداری-مبلمان اداری آدینا

3-ابعاد و کارایی مبلمان اداری :

همیشه مهمترین مسئله در انتخاب مبل اداری علاوه بر زیبایی آن کارایی آن می باشد . ابعاد یک میز بسیار حائز اهمیت می باشد در بعضی از شرکتها بخش فنی فقط نیاز به یک مونیتور دارند و حتی بدلیل استفاده از اتوماسیون اداری در سازمانها یک کازیه نیز روی میزها قرار نمی گیرد در این مواقع نیازی نیست که طول میز کاربر از 140 و نهایتا 160سانتی متر بیشتر باشد همچنین در اینگونه میزها بهتر است در بخش فایل زیر میز حتما جاکیسی نیز تعبیه گردد و همچنین روی سطح میز نیز جای عبور کابلها از جاکیسی به پشت مونیتور تعبیه گردد.

در میزهای مدیریت با توجه به اینکه حتما یک مدیر دارای کازیه , کارتابل , پوشه و سایر لوازم جانبی خواهد بود بهتر است طول میز حداقل 180سانتی متر باشد .

در کتابخانه ها نیز با توجه به اینکه آیا کتابخانه می خواهد کاملا درون دیوار اتاق مدیر کار شود و همچنین آیا کتابخانه می خواهد علاوه بر نگهداری اسناد و کتابها نقش زیبایی بخشی نیز به اتاق مدیر را داشته باشد و شبیه دیوار کوب و یا کتیبه کار شود باز باید ابعاد را در نظر گرفت .

4-زیبایی مبلمان اداری:

یقینا یکی از اولویتهای انتخاب یک میز یا صندلی اداری زیبایی آن می باشد . ولی تعریف دقیقی از زیبایی نمی توان ارائه داد یقینا این مسئله یک مسئله کاملا سلیقه ای و کاملا وابسته به میل افراد است .بعنوان مثال بعضی افراد کارهای کلاسیک و بعضی کارهای مدرن را می پسندد بعضی ها رنگ روشن و بعضی ها رنگهای تیره را بیشتر دوست دارند بعضی ها از کارهای مربع مستطیل و خطهای مستقیم لذت می برند و بعضی ها عاشق خطوط منحنی و کارهای دایره ای و بیضی شکل می باشند . بنابراین این مسئله را ما به شما و سلیقه شما می سپاریم .

5-جنس محصولات اداری : 

جنس محصول یقینا یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب آن می باشد . جنس کارهای چوبی معمولا از چوب چنگل یا چوبهای فرآوری شده نظیر ام دی اف و ملامینه می باشد تراکم و چگالی در محصولات ام دی اف نسبت به ملامینه بالاتر بوده و همچنین در برابر نفوذ آب و رطوبت مقاومترند .در صندلیهای اداری نیز جنس چرم از اهمیت خاصی برخوردار می باشد .بقیه موارد نظیر یراق آلات ,دستگیره ها و ریلهای کشو و فایلها نیز مهمند .در صندلیهای اداری مکانیزمها عقب و جلو بردن صندلی و مکانیزم مربوط به تنظیم ارتفاع بسیار حائز اهمیت می باشند.

خرید مبلمان اداری-مبلمان اداری آدینا 

 6-بودجه :

شاید تعجب کنید ولی باید به اطلاعتان برسانم که ما مهمترین عامل تصمیم گیری را در انتهای این مقاله قرار داده ایم . واقعیت اینست که این مسئله بشدت روی انتخاب شما تاثیر خواهد گذاشت .لذا ترجیح دادیم تا در انتها این موضوع را مد نظر قرار دهیم .البته خوشبختانه الان در بازار مبلمان اداری انواع محصولات با قیمتهای متفاوت یافت می شود و بالاخره با بودجه متناسب شما هم محصول دلخواه شاید پیدا شود .

بیشتر بخوانید :هزینه مبلمان اداری و تاثیر آن در انتخاب 

هزینه مبلمان اداری:

مبلمان اداری بخشی جدایی ناپذیری از یک شرکت است و از این رو همه شرکت ها نیاز به مبلمان اداری دارند. سوال این است که چقدر نسبت به مبلمان اداری حساسیت پذیری وجود دارد! آیا آنها باید ساده یا جذاب و لوکس باشند؟ آیا باید یک بودجه بزرگ بر روی آنها صرف شود یا فقط برای موارد معمولی کاربرد خواهد داشت؟ آیا سرمایه گذاری برای صرف مبلمان اداری صرفا یک عمل جسورانه است؟ خوب، روندی که اکنون می بینیم به ما پاسخی مبهم می دهد. بعضی از موارد دیده می شود که مبلمان اداری غالبا گران است، بسیار زیبا و بسیار راحت است. در حالی که در برخی از دفاتر، دیده می شود که مبلمان از کیفیت بسیار پایین، دچار کمبود و بی نظمی است. بنابراین، هنگامی که هر دو این شرایط را مقایسه می کنید، باید بدانید انتخاب های شما بر اساس چه مواردی باید باشد. در واقع بسته به نوع فعالیت های شرکت و اهداف آن و در امتداد راحتی کارکنان باید سرمایه گذاری کرد، خرید مبلمان اداری گران برای مصارف پایین، هزینه های بی مورد برای شرکت است. پس باید با اندیشه قبلی برای خرید مبلمان ادرای گام برداشت. بسیاری از تولیدکنندگان مبلمان اداری مجموعه گسترده ای از میز اداری و سیستم های مبلمان دارند. آنها از ایستگاه های کاری اپراتور مدولار تا مبلمان اداری را برای ارزه دارند. شما می توانید طیف گسترده ای از سبک (مدرن، سنتی) با اشکال مختلف را با توجه به بودجه و محیط دفتر خود، پیدا کنید. مبلمان اداری بازه ای از محصولاتی به مانند، صندلی های اداری (ارگونومیک)، میز های اداری، پارتیشن های اداری، کابینت ها و قفسه های ذخیره فایل و غیره … را شامل می شود که می توان با مراجعه به سایت های اینترنتی عرضه کننده مبلمان اداری، نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

خرید مبلمان اداری-مبلمان اداری آدینا

 نتیجه گیری :

با اینکه این مورد مهم است ولی هیچگاه در خرید مبلمان اداری محصولات بدون گارانتی معتبر خریداری نکنید .معمولا بخصوص در صندلیها بعد از یک مدت ممکن است مکانیزم صندلی دچار مشکل شود حتما مسئله خدمات پس از فروش را در خرید محصولات مبلمان اداری در نظر داشته باشید. 

طراحی و چیدمان مبلمان اداری در دفاتر کار یکی از مهمترین عوامل در مطرح کردن نام شرکت و نشان دادن اعتبار است. امروزه شرکت های بزرگ دنیا تلاش می کنند با سفارش و خرید مبلمان اداری خاص و آنتیک نظر مراجعه کنندگان را به خود جلب کنند.

قبل از خرید مبلمان طرح و مفهوم کلی دیزاین محل کار تعیین می شود. در مرحله بعد متناسب با طرح کلی اقدام به خرید مبلمان و لوازم دفتر کار می کنیم. مبلمان مدرن یا کلاسیک, رنگ مبلمان, طرح و جنس مبلمان از مهمترین عواملی است که در خرید انواع مبلمان اداری باید لحاظ شود.

انواع صندلی های اداری از صندلی های مدیریتی شیک و مجلل گرفته تا صندلی کارمندی ساده و راحت می توانند با ظرافت انتخاب شوند و سهم زیادی در زیبایی محل کار داشته باشند. همچنین انواع میز اداری از میز های خاص مدیریتی گرفته تا میز کنفرانس و میز کارمندی و کانتر ها به دلیل در معرض دید بیشتر بودن بسیار اهمیت دارند. در بسیاری از ادارات میز پذیرش به عنوان اولین المان قابل رویت در دفتر بسیار حائز اهمیت است.

پس از خرید میز و صندلی اداری به سراغ دیگر ملزومات اداری و وسایل و لوازم جانبی بروید. در این مرحله می توانید بر اساس رنگ و نقش و طراحی های اقلام موجود پیرامون خرید لوازم و تزیینات اداری تصمیم بگیرید.

بیشتر بخوانید :خرید میز اداری ، راهنمائیهای کاربردی 

 خرید مبلمان اداری-مبلمان اداری آدینا

 

 

 

<<آدینا پاسخی شایسته به سلیقه شما >>

لطفا با کارشناسان بخش فروش شرکت مبلمان اداری آدینا  با شماره 44620086در تماس باشید .

 

 

همچنین بخوانید...

31 تير 1400 مقالات مبلمان اداری

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی نویسنده
مقالات مبلمان اداری
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...