دیوارکوب اداری و تزئینی

دیوارکوب اداری و تزئینی

دیوارکوب اداری تزئینی طرح شماره 1

 

دیوارکوب اداری چوبی طرح شماره 2

 

دیوارکوب ام دی اف اداری طرح شماره 3

 

دیوارکوب اداری کلاسیک طرح شماره 4


 

دیوارکوب شیک اداری طرح شماره 5

 

 

 

دیوارکوب اداری لوکس طرح شماره 6


 

 

طرح دیوارکوب اداری چوبی  طرح شماره 7


 

 

دیوارکوب اداری سفارشی طرح شماره 8

 

 

 

دیوارکوب اداری تزئینی طرح شماره 9

 

 

 

دیوارکوب اداری تزئینی طرح شماره 10

 

ریزه کاری در پیاده سازی دکوراسیون اداری و چیدمان مبلمان اداری جایگاه خودش را دارد و البته یکی ازاین ریزه کاریها استفاده از انواع دیوارکوب تزئینی و اداری بجای کاغذ دیواری و رنگ در دفاتر کاری است شما میتوانید با استفاده از دیوارکوب طرح چوب زیبایی دفتر لوکستان را چند برابر کنید . البته خیلی از طراحان هم هستند که در طراحی خود در دکوراسیون  اداری از دیوارکوبهای سه بعدی استفاده میکنند دیوارکوبهای سفارشی و خاص که با نصبشان چشمها نوازش میشوند و آرامش بدفتر کار مدرن یا کلاسیک شما تزریق میشود قیمت دیوارکوب چوبی نسبت به دیوارکوب ام دی اف بالاتر است ولی به همان مقدار زیبایی کیفیت و دوام آن نیز بالاتر است. آدینا با جمع اوری تصاویر زیبا در زمینه انواع دیوارکوب اداری ، سعی در ارائه خدمتی دیگر به مشتریان خود دارد . حتما برای خرید دیوارکوب اداری با دفتر فروش ما تماس بگیرید .

بیشتر بخوانید :میز پذیرش مدرن و لوکس

شادمانی در محیط کار : 

 شاد بودن نه تنها مراحل زندگی هر فرد را تحت تاثیرات مثبت قرار می دهد بلکه در محیط کار نیز همین شاد بودن در جهت هر چه بهتر انجام شدن کار نقش بسزایی دارد. بطوری که انرژی مثبتی که از یک فرد شاد انتقال می یابد اثرات معجزه آسایی دارد.


 مسائل شخصی را وارد محیط کارتان نکنید:

وقتی با مشکلات شخصی درگیر هستید، شاد و موثر بودن در محل کار سخت خواهد بود. وقتی شما وارد محیط کار خود می شوید، باید مسائل شخصی را پشت سر بگذارید. حتی اگر اوضاع در خانه‌ی شما کاملا به هم ریخته باشد، هیچ وقت در باره‌ی آن‌ها در محل کار صحبت نکنید و آن‌ها را به عنوان بهانه برای انجام ندادن کار خود یا دیر به سر کار آمدن تحویل دیگران ندهید. علت این امر این است که شما می‌خواهید به عنوان شخصی باشید که همیشه کارآمد و سخت کوش است نه شخصی که دائما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کند. به این شکل شما می‌توانید از جلب توجه‌های بی مورد به خود اجتناب کنید.


چگونه یك محیط كار خلاق برای ترویج نوآوری بسازیم:

ایجاد یك محیط خلاقانه بیش از اینكه به كاركنانتان آزادی دهد به آنها پادشاهی آزادانه می‌دهد با امید به اینكه آنها چیز ارزشمندی را كشف كنند. همانطور كه با هر سیستم دیگر، فرآیند خلاقیت نیازمند چارچوب مناسب برای كاركردن به طور موثر است كه همچنین مدیریت را قادر می‌سازد تا سودآوری نتایج را ارزیابی كنند.

حتما بخوانید: میز مدیریت لوکس


  بیش از حد به خود یا تیم خود قول ندهید:

اینکه مشتاق انجام یک کار و به پایان رساندن یک پروژه باشید بسیار عالیست اما قول ها و تعهداتی که نتوانید از عهده آنها بر بیایید را به خود یا گروه کاری خود ندهید. عدم توجه به تعهدات باعث شکست و ناامیدی می شوند.


همچنین بخوانید...

25 خرداد 1400 مقالات مبلمان اداری

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی نویسنده
مقالات مبلمان اداری
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...