نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

طراحی مبلمان اداری : نحوه انتخاب مبلمان مناسب

آیا یک طراحی خوب مبلمان اداری واقعا می تواند تجربه کاری و بهره وری تیم شما را بهبود بخشد؟ رنگ ها ، چراغ ها و شکل ها درک ما از واقعیت را هدایت می کنند ، خصوصاً در محل کار که بیشتر روز را در آنجا می گذرانیم.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

مطالعه فضاها ، بهینه سازی آسایش حرارتی و دیداری و همچنین انطباق با مقررات ، جنبه های اساسی برای بررسی است. بنابراین ، اگر می خواهید دفتر کار خود را بهتر طراحی کرده و مبلمان کاملی را انتخاب کنید ، برای ایجاد یک فضای کاری کاربردی و طراحی ، این مقاله مناسب است. آماده درک مفاهیم طراحی خوب هستید؟ بیایید با هم آنها را ببینیم.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

1. طراحی مبلمان اداری: مقررات

قبل از بررسی در مورد ملاحظات مربوط به طراحی واقعی دفتر خود ، اولین قدم دانستن مقررات موجود است.

از این گذشته ، اگر می خواهید عملکرد خوبی داشته باشید ، سلامت کارمندان شما باید در درجه اول قرار گیرد. برای این منظور ، مقررات ایالتی وضع شده است که هنگام طراحی دفتر شما باید رعایت شود.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

علاوه بر قوانین و مقررات شهرداری در مورد عبور از موانع معماری ، بهداشت و ایمنی کارگران داخل دفاتر از اهمیت زیادی برخوردار است ؛مقررات وضع شده توسط احکام تقنینی دقیق است و اجرای آن برای شخص غیر روحانی همیشه آسان نیست. با این حال ، باید بدانید که علاوه بر مقررات سنتی آتش نشانی و ایمنی در محل کار ، برای رفاه حال کارمندان و یک سازمان کاری خوب ، باید موارد زیر را نیز در نظر بگیرید:

  •  کیفیت هوا
  • تهویه
  • دمای اتاق
  • آکوستیک
  • روشنایی

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

بیشتر بخوانید : خلاقیت در طراحی انواع مبلمان اداری

 

دانستن همه جزئیات قانونی به شما این امکان را می دهد تا یک محیط عملی و راحت برای تیم خود ایجاد کنید ، اما نه تنها. در صورت خطرات سلامتی برای همکاران خود از عواقب ناخوشایند جلوگیری خواهید کرد.

 بنابراین ، برای داشتن سلامت روحی و جسمی تیم شما ، لازم است که تمام مقررات را در ذهن داشته باشید و محیط را به شکلی طراحی کنید که برای تجارت شما کاربردی باشد.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

همه چیز باید با جزئیات مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا هر شرکت سبک و نیازهای خاص خود را دارد. اما نگران نباشید ، زیرا هیچ راه حلی وجود ندارد. به همین دلیل ، قبل از شروع طراحی مبلمان اداری باید فعالیتی را که در آن انجام می شود و نوع دفتری را که در آن قرار دارید در نظر بگیرید ؛ آیا این یک فضای باز است؟ دفتری با طرح سلولی ، جایی که محل کار قبلاً با دیوارهای سنگ تراشی تقسیم شده است؟

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

این نوع مبلمان به شما امکان می دهد تا کوچکترین فضاها را نیز سازماندهی کنید. شما می توانید از طیف گسترده ای از کمد های مدولار ، کشوها و قفسه های کتاب برای حرکت و قرارگیری در حالت دلخواه ، برای یک محیط پویا و همیشه در حال تغییر انتخاب کنید.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

2. علاوه بر مبلمان: نحوه سازماندهی مناطق کار

انعطاف پذیری فضای کار یکی دیگر از جنبه های مهم آن است. برای بهره برداری موثر از فضاها ، دیوارهای جداکننده یک راه حل عملی و اقتصادی است.

 بر اساس نیازهای تیم کاری خود ، می توانید فضاها را با چیدمان دفتر مطابقت داده و یک ترتیب منطقی از محیط کار بدست آورید و منابع را بهینه کنید. دفاتر ایجاد کنید که کاملاً در محیط کار ادغام شده و حریم خصوصی توسط دیوارهای محکم و ایمن تضمین می شود.

 اگر تردیدی که شما را آزار می دهد به روشنایی این فضاها مربوط می شود ، جای نگرانی نیست. پارتیشن های شیشه ای متحرک وجود دارد. یک انتخاب طراحی که می تواند متناسب با هر زمینه ای باشد و می تواند شما را تضمین کند:

  •  انزوا صدا
  • بهینه سازی فضا 
  • روشنایی داخل دفتر

  

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

حتما بخوانید : نکات مهم و کلیدی در مورد دکوراسیون اداری

 

فقط روشنایی یک عنصر اساسی برای ایجاد یک محیط کار گرم و آشنا است که خطر خستگی را ایجاد نمی کند. بهترین توصیه این است که در صورت امکان ، از بهترین منبع نور طبیعی استفاده کنید ، که آن خورشید است.

اگر طرح بعضی از دفاتر ، یا ساختار معماری ساختمان اجازه چنین کاری را نمی دهد ، بر روی مبلمان سبک که به روشنایی کل محیط کمک می کند ، تمرکز کنید. نه تنها لامپ ها ، بلکه قفسه های کتاب ، قفسه ها و کمد های سایه دار گرم ، که دامنه و روشنایی می دهند ، روشی عالی برای بایگانی اسناد به سبک و بهینه سازی فضا است. 

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

3. طراحی مبلمان اداری: به پروژه خود روح ببخشید

شما هم می دانید زمان هایی از سال وجود دارد که به نظر می رسد کار هرگز به پایان نمی رسد. شما و تیمتان مملو از مقاله و پروژه هستید و به نظر می رسد دفتر خانه دوم شما می شود. قرار گرفتن در یک محیط گرم و پذیرا ، به جای سرد و ناشناس ، به شما امکان می دهد احساس آرامش کنید و با تمایل بیشتری کار کنید و عملکرد را بهبود ببخشید.

 به عنوان یک کارآفرین ، از این نکته آگاه هستید که همه جزئیات مربوط به دستیابی به اهداف شما است. پس چرا از مبلمان به نفع خود و اطمینان از کارایی و رفاه همه استفاده نمی کنید؟ بدون شک این یک روش خوب برای ایجاد انگیزه در تیم شما است و باعث نمی شود آنها احساس کنند در دفتر کار هستند.

 بنابراین ، طراحی مبلمان اداری مستلزم تجزیه و تحلیل 2 عنصر اساسی است: فضاهای راحت و رعایت مقررات مربوط به ایمنی و سلامتی شما و همكارانتان.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

 

6 عاملی که باید هنگام خرید مبلمان برای فضای کار خود در نظر بگیرید

 انتخاب مبلمان مناسب به اندازه انتخاب نوع مناسب دفتر مهم است. این نه تنها به رفاه کمک می کند ، بلکه بر بهره وری دفتر نیز تأثیر می گذارد و کارمندان احتمالی را فریب می دهد. بنابراین ، قبل از راهپیمایی به نزدیکترین مغازه مبلمان ، در اینجا 6 نکته وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.


 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

1. هزینه

تأمین مالی آسان نیست. هر سکه خرج شده یک سرمایه گذاری است. شما باید به سرمایه گذاران خود نشان دهید که عالمانه پولی را که به شما سپرده شده است ، هزینه می کنید. بنابراین ، قبل از خرید هر مبلمان ، هزینه آن را در نظر بگیرید. چه مقدار پول برای یک میز یا صندلی خاص هزینه خواهید کرد؟ چند تا می خرید؟ تعیین بودجه از قبل به شما کمک می کند تا انتخاب های خود را کاهش دهید بدون اینکه کیفیت را به خطر بیاندازید.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

2. نیازهایتان

کارمندان بیشتر روز نشسته و کار خواهند کرد ، بنابراین تهیه صندلی و میز راحت برای آنها یک امر ضروری است. امروزه ، صندلی ها و میزهای ارگونومیک به روندی تبدیل می شوند که کار آنها را آسان تر می کنند ، همانطور که در مطالعات بهداشتی پشتیبانی می شود. با وجود انبوه این محصولات در بازار ، می توانید یکی را با قیمت مقرون به صرفه خریداری کنید.

 جدا از صندلی و میز ، می توانید مبلمان دیگری نیز بخرید و بسته به نوع شغل خود فضای داخلی خود را سبک کنید. آیا شما به دنبال فضایی کافه مانند هستید که کارمندان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و همکاری کنند؟ یک میز عظیم و چند صندلی بخرید. آیا می خواهید یک حس رسمی با اطاقک ها داشته باشید تا بتوانند تمرکز کنند؟ یک میز با تقسیم اتاقک بخرید. برنامه های شما هرچه باشد ، به خاطر داشته باشید که انتخاب شما باید دفتر شما را به محیطی مناسب برای کار تبدیل کند.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

برای مطالعه بیشتر شما : اندازه و ابعاد مناسب میز اداری

 

3. انعطاف پذیری و عملکرد

نکته بعدی که باید به آن توجه کنید ، انعطاف پذیری و عملکرد مبلمان است. آیا میز کار شما فضای ذخیره سازی پرونده ها را دارد؟ آیا می توانید پاهایتان را دراز کرده یا زیر میز خود را بخوابید؟ آیا آنها به اندازه کافی برای کارمندان شما راحت هستند؟ اگر پاسخ های شما مثبت است ، پس یک سرمایه گذاری عاقلانه انجام داده اید.

 مبلمان با ویژگی های متعدد همیشه انتخاب بهتری است. هنگامی که عملکرد را با کم هزینه تعادل می دهید ، با یک سنگ به دو پرنده ضربه می زنید.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

4. اندازه

عقل سلیم است که مبلمان متناسب با فضای دفتر خود خریداری کنید. آوردن آنهایی که حجیم هستند ، قسمت بزرگی از دفتر کار شما را به مصرف می رسانند. با فضای کم ، شما و کارمندانتان نمی توانید آزادانه حرکت کنید. بنابراین ، ابتدا ابعاد دفتر کار خود را بشناسید و از آنجا ، در مورد روش های به حداکثر رساندن آن تحقیق کنید. چیدمان مبلمان به روشی خاص نیز می تواند به جادارتر نشان دادن دفتر شما کمک کند. نکته اصلی این است که مبلمان مناسب را برای دفتر خود تهیه کنید و به یاد داشته باشید که فضای کافی برای راحتی تیم شما در آنجا بگذارید.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

5. ارزش زیبایی شناختی و هویت برند

 نوعی مبلمان خریداری کنید که می تواند به زیبایی دفتر شما کمک کند. طراحی خوب دفتر کار باعث سبک شدن روحیه ، کاهش استرس و افزایش بهره وری می شود.

برای انجام این کار ، داشتن کمی سابقه در مورد روانشناسی رنگها یک مزیت است. به عنوان مثال ، اگر می خواهید دفتر کار شما فضای خلاقانه و پرانرژی داشته باشد ، از رنگ نارنجی استفاده کنید. اگر می خواهید خرد و آرامش ببخشید ، از رنگ آبی استفاده کنید. با این حال ، هنگام انتخاب انبوهی از رنگ های مختلف ، مراقب باشید. اگر مخلوطی از آنها را درگیر کنید ، می تواند هویت شرکت شما را مختل کند و یا باعث سردرد کارمندان و افراد ناظر شود.

 علاوه بر این ، مبلمان را فقط به این دلیل که رنگ یا طرح آن را دوست دارید انتخاب نکنید. شما باید یکی را انتخاب کنید که با مارک شما یا شخصیت دفتر شما سازگار باشد. مبلمان اداری شما باید از ارزش زیبایی و راحتی که ارائه می دهد فراتر رود. همچنین باید هویت و فرهنگ شرکت شما را منعکس کند.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

بیشتر بخوانید : انواع میز کنفرانس کلاسیک مبلمان اداری یکتا

 

6. نظافت

اگر مبلمان اداری پیدا کرده اید که از استانداردهای شما پیروی کرده اند ، با استفاده از پنج فاکتور ذکر شده در بالا خرید مرحله بعدی است. به یاد داشته باشید که قبل از آوردن آن به دفتر کار ، ابتدا آن را کاملاً تمیز کنید. خواه آن را از فروشگاه های ثروتمندی خریداری کرده باشید یا از فروشگاه کاملاً جدید ، تمیزی چیزی است که نباید از آن غافل شوید. مبلمان تمیز به یک دفتر تمیزتر و سالم کمک می کند ، که به غیبت کمتر کارمندان به دلیل بیماری کمک می کند.

 

 نحوه انتخاب مبلمان اداری مناسب

 

 

برای استفاده از مشاوره کارشناسان ما در مورد دکوراسیون اداری با شماره 02144620086 تماس حاصل فرمایید

 

همچنین بخوانید...

14 خرداد 1400 مقالات مبلمان اداری

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
درباره‌ی نویسنده
مقالات مبلمان اداری
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...